Jak vybrat kojenecké tričko nebo košilku?

Neodmyslitelnou součástí výbavy pro miminko jsou košilky.  Jsou praktické hlavně při oblékání a přebalování. Na trhu jsou košilky, které mají různé typy zapínání. Je důležité zaměřit se hlavně na kvalitu materiálů. Pro starší děti využijete spíše trička, které lze koupit ve všech barvách, se vzory či obrázky.
 
 
 

Kde nakupovat

 
Nakupovat můžete v kamenných obchodech, kde si zboží prohlédnete a dozvíte se vše důležité přímo od prodejce nebo můžete nakupovat v internetovém obchodě. Kvalitní internetový obchod nabízí zboží skladem, poskytne Vám informace o době dodání a ochotně Vám poradí ihned přes on-line chat nebo na zelené lince.
 
 

Jak vybrat kojenecké trička a košilky

 
Kritérii pro výběr košilek je několik. Zaměřte se na způsob zapínání, velikost, materiál a barvu. Trička vybírejte dle velikosti, materiálu a střihu. Trička pro holky mají jiný střih než trička pro kluky.
 
 
 

Materiál košilek a triček

 
Materiál hraje zásadní roli ve výběru kojeneckého oblečení. Oblečení musí být pohodlné, příjemné na nošení, prodyšné, odvádět vlhkost, v zimních měsících by mělo zahřát a v létě ochladit. Vždy volte oblečení vyrobené z kvalitních materiálů, nejlépe 100% bavlny.
 
 
 

Zapínání u košilek

 
Košilky mají různé typy zapínání. Zavazují se za krkem na tkaničky, zapínají se na boční straně na cvočky nebo mají dvojí zapínání na tkaničky a cvočky nebo knoflíky. Každému vyhovuje něco jiného. Někdo má rád klasické košilky se zavazováním za krkem, jinému vyhovuje zapínání na cvočky na boční straně, protože nemusí otáčet miminko. Je dobré každý způsob vyzkoušet, abyste zjistili, který vyhovuje Vám.
 
 

Velikosti triček a košilek

 
Kojenecké oblečení by mělo být volné, ale ne příliš. Dětské velikosti začínají číslem 50 a končí číslem 164. Většinou mezi nimi bývá rozestup 6 cm. Číslice velikosti znamená výšku v cm (vel. 50 znamená 50 cm). Označení velikosti je mnohdy pouze orientační a záleží hlavně na tom, jak Vám rychle dítě roste. Ideální je, aby dítě mělo oblečení velikostně akorát, aby se v něm cítilo pohodlně.
 
 

Barvy a vzory

 
Barvy oblečení pro miminka vybírejte podle hesla čím méně, tím lépe. Křiklavé barvy a velké obrázky miminka ruší. Miminkům nejvíce sluší bílá, béžová, žlutá, světle modrá nebo růžová. Doporučují se malé obrázky nebo výšivky. Trička pro větší děti můžete vybírat dle svého vkusu. Barvy mohou být výrazné, obrázky velké, hlavně aby se líbily Vašim dětem. Dítě rádo chodí v oblečení, které se mu líbí.